Antalya Haberleri

Önce Lig

Geçen hafta kendi sahamızda aldığımız Rizespor mağlubiyet sonrası, bu sefer de bu sezonun adığımız en farklı mağlubiyeti olan Hatay deplasmanına gidiyorduk.

Maç öncesi takımda öyle eksikler vardı ki artık sakatlık ve pozitif oyuncu çıkmasına şaşırmaz olduk. Bu durum zaten kadro derinliği çok az olan takımımızı iyice zora sokuyordu.

Gelelim Hatayspor maçına, eksik oyuncuların yanına maç sırasında sakatlanan oyuncularda eklenince planlar alt üst oldu. Maça öyle bir saçma başladık ki ceza sahasında paslaşmaların güvensizliğinden hop oturup hop kalktık. Daha sonra takım toparlandı ama bu seferde tartışmalı bir pozisyondan golü gördük.

İkinci yarı soyunma odası konuşması işi yaramış olacak ki daha derli toplu oynamaya başladık ve golü bulan taraf biz olmuştuk. Daha sonra Doğukan’ın sakatlığı öncesi yine tartışmalı bir penaltıdan golü kalemizde gördük. Son 10 dakika öyle güzel top oynadık ki beraberliği hak etmiştik ama Münir izin vermedi.

Bu kadar oyuncu eksikliği sonrası fırsat bulan oyuncular verilen şansları iyi kullanamadığı ortada. Serdar Gürler sakatlık sonrası bence istenilen forma kavuşması için daha çok çalışması lazım ama o etkiyi maalesef gösteremiyor. Ufuk Akyol ilk geldiği yıllar bileklerine olan hakimiyeti geleceği açısından ümitlendiriyordu ama o da sakatlık sonrası kendini toparlayamayanlardan. Mert ileride iyi oynarken geride hataları bu performansının önüne geçiyor. Bahadır hala bir bomba patlatabilir görüntüsünden sıyrılamadı ama özgüveni konusunda hakkını yememek lazım. Sözleşmesi bitecek oyuncular ona göre planlamasını yapmalı ilerleyen günlerde transfer çalışmaları başlayabilir.

Maçın hakemine gelecek olursak artık oyunlar o kadar çok duruyor ki her pozisyonda saatini gösteren hakemler maç sonu bizim hesaplarımıza göre 3-4 dakika eksik süre gösteriyor. Tabi bu büyük takımlarda farklı.

Lig daha bitmeden kupa havasına girmemiz şimdilik bize iyi gelmedi. Alttaki takımlar öyle sürpriz puanlar alıyor ki olasılıkları hesaplamak zorunda kalıyoruz. Daha kötü senaryoyu düşünmek bile istemiyorum. Bu arada 2 haftadır takım yenilince dışardan takımı sahiplenen kimse olmadığını fark ettiniz mi? Galip gelince maşallah herkes Antalyasporlu.

Hafta sonu Galatasaray maçında sürpriz yapmak dileğiyle yazıma son verirken bugün koronavirüs yüzünden vefat eden Serikspor başkanı Ali Aksu’ya Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim. Başımız sağ olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir